A fizioterápia a gyógyulási folyamat elősegítését, támogatását jelenti, a természet erőinek felhasználásával. A fizioterápiás kezelés során alkalmazhatunk masszázstechnikákat, passzív mozgatást, aktív gyakorlatokat, hőterápiát, lézerterápiát, ultrahangos kezelést, elektroterápiát, a mágneses mező gyógyító erejét, a víz különleges közegét, és sok minden mást.

Célunk minden esetben a komfortérzet lehető legjobb helyreállítása, a fájdalom csillapítása, a szervezet öngyógyító erejének támogatása, a gyulladás csökkentése, a beteg szövetek regenerációja, a mozgás visszaállítása, és az egészséges életbe való visszatérés felgyorsítása.

Milyen esetekben hasznos a fizioterápia?

ORTOPÉD JELLEGŰ PROBLÉMÁK:

  • krónikus izületi panaszok, artrózis
  • sántaság, beszűkült, fájdalmas mozgás
  • ortopéd műtétek utáni rehabilitáció (izületi diszpláziák, keresztszalagszakadás)
  • törések, ficamok, zúzódások utáni rehabilitáció
  • sportsérülések rehabilitációja

 

NEUROLÓGIAI JELLEGŰ PROBLÉMÁK:

  • porckorongsérv rehabilitációja
  • bénulásos betegségek
  • cauda equina szindróma (CES)
  • gerincet érintő problémák (spondylosis)
  • idegsérülések

Hogy néz ki egy fizioterápiás kezeléssorozat?

  • a hozott orvosi diagnózis alapján megbeszélés, állapotfelmérés, célok meghatározása, kezelési terv összeállítása
  • rehabilitációs tanácsadás: optimális körülmények kialakítása, táplálás, segédeszközök, várható nehézségek, stb.
  • fájdalomcsillapítás
  • masszázs, passzív mozgatás, aktív izomerő és mozgástartomány növelő gyakorlatok
  • a stabil mozgáskoordináció visszaállítása, testtudat fejlesztése
  • a legfontosabb otthon is végezhető gyakorlatok betanítása

Milyen eszközöket használok?

BEMER FIZIKAI ÉRTERÁPIA

A fizioterápiában sokoldalúan és igen nagy hatékonysággal  alkalmazhatjuk  a Bemer mágneses matracot.

A BEMER terápia alkalmazása fokozza a mikrokeringést és  erősíti, gyorsítja a szervezet öngyógyító mechanizmusait. Csökkenti a gyulladást, segíti a sérült szövetek táplálását, sejtszintű regenerációt indít be a különleges mágneses jelstruktúra segítségével. A mikrokeringés javításával több tápanyag jut a sejtekhez, és hatékonyabban szállítódnak el a káros salakanyagok, sérült elemek, és megnő a sejtszinten működő javító proteinek termelése.

Kiemelkedően hatékony csont és szöveti regeneráció támogatásában, de akár allergiás reakciókat is lehet csillapítani vele, mivel a mikrokeringés javításával nő a szövetek oxigénfelvétele, és elősegítjük a gyógyító fehérjék termelődését. Összességében véve elmondhatjuk, hogy erősíti, visszaállítja és felgyorsítja a szervezet önszabályozó, öngyógyító funkcióit.

LÁGYLÉZER

A kezelések során nagy hatásfokú lágylézer készülékkel tudjuk a gyógyulást támogatni.

A lágylézer egy igen hatékony eszköz, mely a szervezetre fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő és biostimulációs hatással van. Jól felhasználható energiát közvetít a sérült, károsodott, energiahiányos sejtek felé, így támogatja a szervezet öngyógyító mechanizmusát.

A lágylézer blokkolja a fájdalomingerület átvitelét,  ugyanakkor növeli az endorfinok termelését, így csökkenti a fájdalomérzetet. Egyidejűleg csillapítja a gyulladást, csökkenti az ödémát és támogatja a szöveti regenerációt. A lágylézer kezelés hatására nő az új kapillárisok és a fibroblasztok száma, a sérült szövetek gyorsabban gyógyulnak, a gyulladások mérséklődnek, az idegsérülések gyógyulása felgyorsul, az izületi fájdalmak csökkennek.

Gyors és hatékony módja a sportsérülések kezelésének, műtét utáni rehabilitációnak, makacs gyulladások leküzdésének. Neurológiai esetekben nélkülözhetetlen, mivel fokozza az idegrostokon továbbított jelek erősségét, általánosan javítja az idegek működését, sérülés esetén gyorsítja azok regenerációját.

Mit jelent a szaktanácsadás?

A tervezett műtét előtt átbeszélhetjük a várható nehézségeket, a beszerzendő felszerelést, a rehabilitáció hely és időigényét, felteheted kérdéseidet, amiket máshol esetleg nem tudtál / nem mertél megkérdezni.

Így jobban látod majd, hogy a műtét utáni hetek milyen kihívásokat rejtenek, és felkészültebben, nyugodtabban várhatod azokat.

Segítek kiváló minőségű táplálékkiegészítők illetve az esetleg szükséges rehabilitációs eszközök beszerzésében, a betegszoba berendezésében, az unatkozó gyógyulófélben lévő páciens lefoglalásában.

A rehabilitációs szaktanácsadás az orvostól kapott utasításokat csupán kiegészíti, azokat nem helyettesíti és semmilyen formában nem ellentétes azokkal.

Meddig tart a rehabilitáció?

Egy műtét utáni rehabilitáció, vagy egy fennálló ortopéd, illetve neurológiai jellegű probléma kezelése mindig kitartást igényel. A kezelések több hétig, akár hónapokig is tarthatnak, a kiinduló állapot jellegétől és a kitűzött céltól függően. Bizonyos krónikus állapotok időről időre fenntartó kezeléseket igényelnek. Általában heti 1 találkozással dolgozunk, a kezelések között a Gazdi otthon végzi az egyeztetett, megtanult gyakorlatokat.

Hogy milyen állapot, melyik Kutyus hogyan és mi módon, milyen gyorsan gyógyul, azt rengeteg dolog befolyásolhatja.

Egy biztos:  mi a RemekEb-nél, azaz Én és Te, mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy Kutyusod a lehető legjobb úton haladjon a gyógyulásban és a rehabilitációban.

Remek ebeknek.

A legremekebbeknek.

2472, Kajászó

Minden jog fenntartva © Kerekes Mária